Jak skutecznie radzić sobie z trądzikiem?

Image

Trądzik jest uciążliwym problemem skórnym, który może dokuczać na każdym etapie. Najczęściej kojarzy się on z wiekiem młodzieńczym. Taka skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji, delikatnej, ale skutecznej. Zobacz czym jest trądzik, jak może wpływać na Twoją cerę i najważniejsze, jak skutecznie z nim walczyć.

Dlaczego pojawia się trądzik? Poznaj przyczyny jego powstawania

Trądzikiem nazywamy charakterystyczne zmiany skórne, które najczęściej przybierają postać grudek, guzków i torbieli wypełnionych ropą. Ważne jest to, że jeśli nie wdroży się odpowiedniego leczenia, te zmiany mogą zamienić się w przebarwienia i blizny, które z kolei są wyjątkowo trudne do usuwania. Jeśli chodzi o przyczyny trądziku, to może ich być bardzo wiele. Wymienia się tutaj głównie nieprawidłowości hormonalne, niewłaściwą pielęgnację skóry, ale także mało zbilansowaną dietę i stres. W grę wchodzi także genetyka, niedobory w organizmie, brak ochrony słonecznej, a także bakterie i drożdżaki. Zmiany trądzikowe są wyraźnie widoczne na skórze i mogą powodować duży dyskomfort. W takim przypadku, należy koniecznie zasięgnąć porady dermatologa, aby wyleczyć trądzik, bo nieleczone zmiany wyraźnie psują kondycję skóry.

Domowe sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik będą skuteczne, pod warunkiem, że są poradami profesjonalistów, takich jak dermatolodzy. Na własną rękę lepiej jest nie robić leczenia skóry twarzy, bo można sobie bardziej zaszkodzić. Niektórzy zalecają rozpulchnianie skóry za pomocą pary wodnej lub używanie rozcieńczanych olejków. Wśród skutecznych domowych preparatów wymienia się także kwas salicylowy. Pamiętaj, że pielęgnacja skóry trądzikowej powinna być delikatna i uważna, a wyciskanie takich zmian nie wchodzi w grę, bo można sobie bardzo zaszkodzić. Skóra z trądzikiem jest wrażliwa na powstawanie blizn i przebarwień, które potem wymagają długiego leczenia i żmudnych zabiegów usuwania takich zmian. Dlatego domowe sposoby lepiej stosować jedynie wspomagająco, a nie jako główne leczenie. Akurat w przypadku trądziku, trzeba być bardzo delikatnym i działać w zakresie znanych i sprawdzonych sposobów. 

Profesjonalne zabiegi na skórę trądzikową

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja skóra jest pod najlepszą opieką, wybierz się do gabinetu na profesjonalne zabiegi. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, który usuwa nadmiar martwego naskórka i doskonale oczyszcza pory. Tak samo mikrodermabrazja jest polecanym zabiegiem w przypadku trądziku. Oczywiście oprócz zabiegów w gabinetach, warto zwrócić uwagę na dopasowane kosmetyki wysokiej jakości, które powinny mieć właściwości przeciwzapalne, łagodzące i przede wszystkim regulujące ilość wydzielanego sebum. Najlepszy wybór to bez wątpienia dermokosmetyki, które zawierają starannie wybrane składniki, odpowiednie na problemy cery trądzikowej. Poza tym składniki hipoalergiczne są bardzo delikatne dla skóry i nie zaostrzają stanów zapalnych skóry trądzikowej. Dermokosmetyki to najlepszy wybór dla cery z takimi problemami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji twarzy, sprawdź na https://ohmyface.pl/ i znajdź swoją bazę wiedzy.

Artykuł sponsorowany

Polecane Artykuły

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top