Jak zadbać o twarz wiosną?

Image

Dbałość o skórę twarzy wiosną powinna polegać na odbudowie i systematycznej pielęgnacji.

Jak poradzić sobie z cerą zmęczoną zimą?

Po zimie, częstym problemem jest zmęczona, poszarzała cera. To ona sprawia, że wyglądamy mniej witalnie, starzej. Dlatego też, podstawą wiosennej pielęgnacji jest takie zadbanie o cerę, aby była ona odżywiona, odzyskała blask. W codzienną dbałość o skórę warto włączyć witaminę C, ma ona właściwości rozjaśniające, rozświetlające, sprawia, że cera prezentuje się bardziej promiennie. Dobrze też pomyśleć o witaminach A i E, nazywanych witaminami młodości, świetnie sprawdzają się one w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

Nawilżanie i ujędrnianie

Wiosną dobrze jest też postarać się o to, aby skóra była w szczególny sposób nawilżona, ujędrniona. Dlatego też, w codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzą się produkty takie jak na składniki takie jak kwas hialuronowy, kolagen, ceramidy. Pomogą one odbudować skórę, dogłębnie ją nawilżyć oraz zapobiec uciekaniu wilgoci. Sprawdzają się cerze w każdym wieku, chociaż bardziej spektakularny efekt zauważą osoby z cerą dojrzałą, której wraz z upływem czasu zaczyna brakować różnego rodzaju składników. 

Ochrona przeciwsłoneczna

Wiosną, kiedy słońce zaczyna mocniej operować, coraz większe znaczenie ma ochrona przeciwsłoneczna. Warto stosować krem SPF 50, który będzie zapewniał najskuteczniejszą ochronę przed promieniowaniem – istotne jest zwrócenie uwagi na spektrum produktu, powinien on bowiem stanowić zabezpieczenie zarówno przed promieniami UVA jak i UVB. Co ciekawe, nawet jeśli cały dzień przebywamy w pomieszczeniu, również wtedy dobrze jest stosować kremy z filtrami – także przez szyby do skóry dociera promieniowanie.

W jakie kosmetyki zainwestować?

W jakie więc kosmetyki warto zainwestować wiosną? W codzienną pielęgnację warto włączyć skoncentrowane serum, który przyniesie szybki i długotrwały efekt, można też wykorzystać moc ampułek, które zadziałają jeszcze intensywniej. Żeby dodatkowo podbić efekt nawilżenia, zastosować można esencję, która nałożona przed serum pozwoli lepiej wchłonąć się składnikom aktywnym. Warto mieć również wysokiej jakości tonik, który stosować można bezpośrednio po myciu twarzy w celu przywrócenia skórze właściwego pH, ale również między kolejnymi produktami nawilżającymi – taka metoda nazywana skin flodingiem jest doskonałym rozwiązaniem dla cer przesuszonych, potrzebujących blasku. Warto też mieć przynajmniej dwa kremy do twarzy – lekki, szybko wchłaniający się, który zastosujemy na dzień, pod makijaż i taki o cięższej, bogatszej konsystencji, który idealnie odżywi skórę w nocy i sprawi, że rano cera będzie wypoczęta, witalna i przygotowana do dalszej pielęgnacji. Wybierając konkretne produkty warto zwrócić uwagę na ich skład i wybierać te kosmetyki, w których składniki aktywne, na których nam zależy są naprawdę wysoko – świadczy to o ich wyższym stężeniu, a co za tym idzie – większej efektywności w działaniu.

Artykuł sponsorowany

Polecane Artykuły

Scroll to Top