Jak podkreślić swoje spojrzenie?

Image

Makijaż oczu to niezwykle ważny punkt na liście całego make-upu. Pięknie podkreślone oczy to czasem jedyny element makijażu. Aby całościowo podkreślić oczy, warto zadbać nie tylko o rzęsy, ale i o brwi. Zobacz, jak to dokładnie zrobić.

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to kosmetyk absolutnie niezbędny w codziennym makijażu. W kilka chwil można wyczarować długie rzęsy i sprawić, że spojrzenie nabiera głębi. Wybór tuszy do rzęs jest naprawdę duży, zarówno ze względu na zastosowaną technologię, jak i rodzaj tuszu i kształt szczoteczki. Popularne są tusze z silikonową szczoteczką, która bardzo precyzyjnie rozdziela włoski i sprawia, że możesz zapomnieć o posklejanych rzęsach. Inna opcja to używanie bazy pod tusz do rzęs, która jest wzbogacona na przykład o ceramidy i witaminę B5. Baza pod tusz daje efekt wydłużonych i pogrubionych rzęs i może być stosowana samodzielnie lub przed tuszem do rzęs. Warto używać takiego kosmetyku jak baza pod tusz do rzęs, bo wzmacnia on włoski i czyni je silniejszymi. Zastanów się także, jaki kolor tuszu najbardziej Ci pasuje, bo nie zawsze jest to takie oczywiste. Czarny tusz do rzęs to w tym wypadku klasyka, która nigdy się nie nudzi. 

Stylizacja brwi to kropka nad i w makijażu oka

Malowanie oczu zazwyczaj skupia się na rzęsach, a zupełnie pomija się stylizację brwi. Niestety ze stratą dla całego wizerunku, bo dobrze wymodelowane brwi nadają całej twarzy charakteru i pięknego wyglądu. Jak jednak wymodelować brwi i czy to w ogóle możliwe domowymi sposobami? Oczywiście, a służy do tego nowość czyli żel do brwi, kosmetyk typowo do stylizacji samych brwi. Jakich efektów można się spodziewać po takiej pielęgnacji? Brwi stają się pełniejsze, bardziej ułożone i wyglądają na wymodelowane. Maskara, kredka, ołówek, a może żel do brwi? Każdy z tych kosmetyków ma swoje unikalne właściwości. Kredka jest precyzyjna, maskara do brwi ma żelową formułę i specjalną szczoteczkę, dzięki której można wystylizować włoski. Ułożone brwi potrafią znacząco zmienić wizerunek twarzy i podkreślić urodę oczu. Delikatne zagęszczenie i nadanie kształtu brwiom to ważny element wizerunku każdego dnia. 

Cienie do powiek na wyjątkowe okazje

Wybierasz się na przyjęcie i nie wiesz jak oczarować innych swoim wyglądem? Chcesz wyglądać olśniewająco, a makijaż ma być perfekcyjny? Rzęsy masz pociągnięte wydłużającym lub pogrubiającym tuszem, a brwi dokładnie wystylizowane. Brakuje tylko cieni do powiek. Wybierz cienie do powiek w płynie, a nie zawiedziesz się. Aplikacja jest naprawdę łatwa bo nakładasz trochę kosmetyku na opowiekę i delikatnie rozcierasz. Cienie w takiej formie dobrze pokrywają skórę i mają większą trwałość niż te sypkie, które mogą się kruszyć i tracić kolor w ciągu dnia. Kosmetyki w formie płynnej to teraz ważna nowość, która łatwo zastąpiła te o stałej konsystencji. Dzięki temu aplikacja jest naprawdę łatwa i przyjemna, a w ciągu dnia nie trzeba martwić się o trwałość takiego kosmetyku. Jeśli przed nałożeniem cieni do powiek, zastosujesz bazę, będą się one lepiej trzymały na swoim miejscu.

Artykuł sponsorowany

Polecane Artykuły

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top